Püünsi küla foorum
Püünsi küla foorum
Püünsi küla foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Püünsi küla foorum

Siin foorumis arutatakse Püünsi küla asju!
 
PealehtPealeht  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  
Latest topics
» Värsked EESTI MAASIKAD www.MagusMari.ee
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Magusmari 17.06.13 8:56

» KADUNUD KASS
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby anastassia 11.06.13 17:15

» Talgupäev 4. mail
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Esta Järv 29.04.13 19:20

» Püünsi küla lõke muinastulede ööl
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Maris Akkerman 11.03.13 8:45

» Rohuneeme golfi detailplaneering
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Esta Järv 27.02.13 8:33

» Küla üldkoosolek
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Esta Järv 22.02.13 15:57

» Ideed järgmiseks õpitoaks
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Maris Akkerman 19.02.13 14:52

» VK trasside ehitus Püünsi külas
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Jüri Kruusvee 11.02.13 17:16

» Esimene õpituba "Dekupaaž tehnika"
Rohuneeme golfi detailplaneering Emptyby Joonas Pärenson 11.02.13 8:52


 

 Rohuneeme golfi detailplaneering

Go down 
AutorTeade
Esta Järv
AdminPostituste arv : 20
Join date : 23/04/2012

Rohuneeme golfi detailplaneering Empty
PostitaminePealkiri: Rohuneeme golfi detailplaneering   Rohuneeme golfi detailplaneering Empty27.02.13 8:33

Postitan Jüri Kruusvee palvel Rohuneeme golfi detailplaneeringut puudutava info.

Tere kõigile.
Pöördun Teie poole järgmise lahendust vajava murega.

Järjekordsed mustad pilved Rohuneeme metsa kohal.

Sellest on nüüd vaid paar kuud rohkem kui aasta möödas, kui korjasime allkirju Rohuneeme metsa säilimise eest ning sinna sõidu- ja kergliiklustee rajamise vastu. Üheks argumendiks tee vastu olid samaaegselt toimuvad kinnisvaraärimeeste surve vallavalitsusele sooviga Rohuneeme metsas kinnisvaraarendust alustada. Aasta tagasi leidus ka kahtlejaid, kes arvasid, et hirm arendajate ees on üles puhutud. Vallamajast öeldi, et tekitame paanikat eimillestki.

Nüüd, vaevalt kaks nädalat peale Püünsi küla üldkoosolekut, kus võtsime vastu küla arengukava, mille üheks oluliseks osaks oli Rohuneeme metsa avalikkusele ja looduslikuna säilitamine, laekus 07.02.2013 vallavalitsusse detailplaneeringu algatamise taotlus AS R.K. Sport poolt, kes soovib planeerida Rohuneeme metsa-ala ning rajada sinna täismõõtmelise golfiväljaku (18 rada, 30 hektarit maad otseselt radade all, lisaks teenindavad hooned ja rajatised – see on iseenesest juba vähemalt kolmandik metsast) koos seda teenindava klubihoonega ning muude teenindamiseks vajalike ehitiste ja rajatistega. Seega, esimese sammuna muutuks mets kinniseks territooriumiks klubiliikmetele. Samaaegselt võetaks maha suur osa metsast ja seejärel hävineks suur osa metsast tuule sisse pääsedes ja pinnaseveerezhiimi muutudes . Siis võetaks ette juba ka vabanenud maadele uute elamute rajamine (sest mis nad ikka tühjalt seisavad). Aasta aega tagasi ütles ühe erakonna esindaja, et mida te kardate, me rajame sinna ainult golfi ja mõned elamud...

Hetkeseis on selline, et vallavalitsuse planeerimiskomisjon on ette valmistanud vastuse AS-ile R.K. Sport. Vastus on väga hästi koostatud ja piisavalt põhjendatud eitav vastus. See on ääretult tore, kuid protsess kulgeb edasi selliselt, et vallavalitsuse planeerimiskomisjoni seisukoht läheb edasi seisukoha võtmiseks vallavolikogu maa- ja planeerimiskomisjonile, kes kujundab oma seisukoha ja esitab selle volikogule otsuse vastuvõtmiseks. Otsuse, kas planeering algatada või mitte, teeb seega Viimsi vallavolikogu peale volikogu komisjonilt seisukoha saamist ja me ei tea veel ette, kas volikogul jätkub selgroogu võtta vastu samadel põhjendustel põhinev eitav otsus. Selleks, et otsustajad vallas ei laseks ennast mõjutada kõikvõimalike muude mõjutusvahendite kaudu, võib osutuda vajalikuks meenutada nii vallavalitsusele kui volikogule taas kord valla elanike arvamust ja meelsust.

Lihtsamalt öeldes: Kui vallavolikogu planeerimiskomisjoni poolt juba koostatud eitavat vastust Rohuneeme metsa detailplaneeringu algatamiseks otsusena vastu ei võta ning taotlejale ei saada ja võtab vastu otsuse detailplaneeringu algatamiseks, alustame järjekordselt allkirjade kogumist Rohuneeme metsa säilimise nimel, millega liituvad juba teadaolevalt ka ümberkaudsete Kelvingi ja Rohuneeme külade elanikud. Olge selleks valmis ja vajadusel teeme üheskoos kõik selleks, et Rohuneeme mets säiliks sellisena, nagu ta on.


Parimat
Jüri Kruusvee
Tagasi üles Go down
https://pyynsi.forum.co.ee
 
Rohuneeme golfi detailplaneering
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Püünsi küla foorum :: Muud teemad-
Hüppa: